Sayfa İçeriği

YENİ SAKARYA MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN SETİ TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ YE TESLİM EDİLDİ

Tüm testleri başarıyla tamamlayarak, hem ülkemizde hem de Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilmesi için gerekli olan TSI Sertifikasına sahip, Tip Onay Belgeli geçici kabule hazır Milli Elektrikli Tren Seti, TÜRASAŞ ve TCDD Taşımacılık A.Ş. yetkililerinin katılımıyla TCDD Taşımacılık A.Ş.’ ye satışı gerçekleşti.


Geçici kabul çerçevesinde 5 araçlık konfigürasyona sahip 2 tren seti TCDD Taşımacılık A.Ş.’ ye teslim edildi. Bu sayede tasarımı ve montaj çalışmaları biten, EN 50215’ e göre fabrika statik testleri ile dinamik yol testleri ile araç tescil işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanan Yeni Sakarya Milli Elektrikli Tren Seti’nin hizmete alım süreci tamamlandı.
 

Bizden Haberler

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.