Sayfa İçeriği

Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU
(TÜRASAŞ Yönetim Kurulu Üyesi)

Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU

Kişisel Bilgiler


1975 yılında Glasgow/İSKOÇYA ‘da doğdu.

2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu.

2002 ve 2004 yılları arasında İSKİ’de yazılım mühendisi olarak görev yapan Sayın KARAGÖZOĞLU, 2004 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden ve teknoloji üreten BELBİM’de sırasıyla; Yazılım Mühendisi, Proje Mühendisi, Proje Yöneticisi, Uygulama Destek Şefi ve Bilgi Sistemleri Şefi gibi görevlerde bulunmuştur. 

2016 yılında BELBİM’den ayrılarak BTK’da Başkan Danışmanı, Bilgi İşlem Daire Başkanı ve Kurul Üyesi olarak kariyerine devam etmiş ve 2018 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığına atanmıştır. Halen Bilgi Teknolojileri Kurumunda Kurum Başkanlığı görevinde bulunan Sayın KARAGÖZOĞLU, 2019 yılında TÜLOMSAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 30/07/2020 tarihinden itibaren TÜRASAŞ Yönetim Kurulu görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

Evlidir.
 

Size özel bir deneyim için çalışıyoruz

Web sayfamızda https://www.turasas.gov.tr web sayfasının kullanımı hakkında bilgi toplayabilmek için “çerez” adı verilen bir teknoloji kullanılmaktadır. Web sayfamızı kullanma deneyiminizi daha iyi hale getirmek veya web sayfamızı iyileştirmek amacıyla, karşılaşılan sorunları belirleyebilmek için çerez kullanabileceğimizi bildiririz.