ASRIN FELAKETİNDE YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ
![ASRIN FELAKETİNDE YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ](https://turasas.gov.tr/media/image/asrin-felaketinde-yaralari-birlikte-sariyoruz.jpg)
Ülkemizde yaşanan on bir ilimizi etkileyen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, TÜRASAŞ ailesi olarak ilk günden itibaren Bölge Müdürlüklerimiz ve AFAD ile koordineli bir şekilde deprem bölgesine gerekli desteği sağladık.
Deprem bölgesinde arama, kurtarma ve insani yardım faaliyetlerine destek olmak amacıyla, Bölge Müdürlüklerimizden toplamda 78 kişi görevlendirildi. Arama ve kurtarma faaliyetleri sonucunda 38 vatandaşımız ve 1 köpeğin canlı olarak enkazdan çıkarılması sağlandı. Afet bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarının yanı sıra, bölgede çıkan yangına müdahale, baz istasyonu onarımı, çadır kent kurulumu ve insani yardımların taşınması gibi bir çok faaliyette aktif olarak görev aldık.
“Onlar üşürse, biz donarız”
TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünde çalışan işçilerimiz tarafından, depremzedelerimiz üşümesin diye fabrika hurda sahasında yer alan malzemelerden soba yapıldı. “Onlar üşürse, biz donarız.” diyen işçilerimizin yaptığı 220 adet soba ve 5 ton yakacak hurda odun Adıyaman AFAD Merkezine gönderildi.
Deprem sonrası AFAD tarafından yayınlanan acil ihtiyaç listesinde öncelikli olarak bildirilen tuvalet ve duş ihtiyacı dikkate alınarak Sakarya Bölge Müdürlüğümüzde 15 adet ikili tuvalet kabini, 3 adet üçlü tuvalet kabini ve 1 adet dörtü duş kabini imal edilip Adıyaman’a sevkiyatı gerçekleştirildi. Üretilen kabinler için gerekli olan musluk, temiz su borusu, atık su borusu, tuvalet kâğıdı, sıvı sabun, temizlik fırçası gibi malzemeler temin edilerek tuvalet kabinleri ile birlikte gönderildi.
Yardım Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor
Depremden etkilenen vatandaşlarımız için personelimize “Acil Yardım Seferberliği Çağrısı” yapılarak; gıda, su, içecek, temizlik ürünleri, battaniye, kaban, ayakkabı, bebek bezi, bebek kıyafetleri, hijyen malzemeleri ve ilaçlardan oluşan yardım tırları deprem bölgelerine gönderildi. Temel ihtiyaçların temini ve insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam edilmektedir.
Eskişehir Valiliği tarafından Eskişehir Bölge Müdürlüğümüze yönlendirilen toplam 24 depremzede vatandaşımız, misafirhanemize yerleştirildi. Depremzedelerimizin öncelikle psikolojik destek hizmeti almaları sağlandı, diğer sağlık hizmetleri ile günlük ihtiyaçları düzenli olarak takip edilmektedir. Sakarya misafirhanemizde de konaklayan depremzede ailelerimiz sonrasında AFAD koordinasyonunda belirlenen yurtlara ve evlere yönlendirildi.
TÜRASAŞ Ailesi Olarak Başsağlığı Diliyoruz
Ülkemizin her bir ferdini yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve hayatını kaybeden Demiryolcu çalışma arkadaşlarımıza Allah’ tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bizden Haberler
EMEKLİ OLAN PERSONELİMİZE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ
ASRIN FELAKETİNDE YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ
ESTONYA Lokomotifleri yola çıktı
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü ile Lokomotifler Dijitalleşiyor
Yerli ve Milli Coco Platform Anahat Lokomotif Projesi Başlatıldı
Güçlerimizi Daha Etkin Kullanacağız
MİLLİ CER MOTORU TESTLERDEN BAŞARIYLA GEÇTİ…
TÜRASAŞ OLARAK YENİDEN BİR YAPILANMA İÇERİSİNDEYİZ
ARUS’ tan TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’ ne Ziyaret
Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Türasaş Eskişehir Bölge Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti
TÜRASAŞ VE ESTÜ ARASINDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI
Yerli ve Milli Gurur E5000 Elektrikli Ana hat Lokomotifi Raylarda
YENİ SAKARYA MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN SETİ TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’YE TESLİM EDİLDİ
YENİ SAKARYA MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN SETİ TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ YE TESLİM EDİLDİ
YOL DOSTU BOJİ-Y25 Ls(s)od
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir URALOĞLU Türasaş'ı Ziyaret Etti
Yerli ve Milli Demiryolu Tekerlek Setinin İlk Sevkiyatı Gerçekleşti
YENİ NESİL BOJİLERLE YÜK TAŞIMACILIĞI HIZLANIYOR
TÜRASAŞ EV SAHİPLİĞİNDE TEFTİŞ KURULU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
SAKARYA’NIN PARLAYAN YILDIZI “TÜRASAŞ”
YERLİ SANAYİMİZE YENİ TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ BİR FABRİKA DAHA KAZANDIRDIK
ESKİŞEHİR-5000’İN SERİ ÜRETİMİNDE TARİHİ İMZALAR ATILDI
MİLLİ ELEKTRİKLİ TRENİN 3. SETİ RAYLARA ÇIKTI
TÜRASAŞ’TAN TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’YE 27 ADET YÜK VAGONU